Kdysi na pětce

Kristiáne…? Jdem spát… A ty jsi máma, Kristiáne?… A kdo je Kristián?… Kristián je můj vrah… A. Hlaváček, hlava C.-Z.-E.-CH… hotel Fórum… Tak co, už mě vidíš?… Počítačové hry… je peklo tam, kde se svítí a ráj tam, kde je tma, nebo naopak?

Na pětce je malá cela s vypolstrovanými zdmi a okýnkem ve dveřích. Kde jsem se tu vzala? Ten propad je hluboký, šokující.

Pak jsem venku mezi ostatními.  Je tu téměř průsvitná starší velmi hubená žena. Vidím ji jen jednou, když ji vedou na samostatný pokoj. Usměje se na mě.

Tady, mezi těmi ženami, které spolu navzájem zápasí a zápasí se silami v sobě, naše rozdílné a přitom propojené světy o sebe naráží jak kry. Tady jsme v pekle…

Ale když si dáváme na záchodě dohromady jednu cigaretu, pootevře A. okno. A proudí sem vzduch tak těžký, tak čistý a hutný, tohle je okno pootevřené do Ráje…

Klip k tomuto zápisu vybral Jan P. Muchow, poslechněte:

New Order – Restless

Kdo jsem a co se děje

Jmenuji se Lara, mám schizofrenii a píšu si deník, který s vámi budu tady sdílet. Občas otevřu starý deník a dám sem něco z doby, kdy jsem byla třeba za zdí nebo za prací v Bratislavě. Jan P. Muchow mi dělá Dj, vybírá hudbu, klipy, co se mu hodí k mým zápiskům.