Udělej KROK 2016

4. ročník projektu Čistá duše

Cílem 4. ročníku Čisté duše a 1. ročníku kampaně Udělej KROK bylo pomoci dvěma slečnám, které mají schizofrenii a chtějí se v životě posunout někam dál. Společným úsilím se nám podařilo během října a listopadu vybrat potřebných 32.000 Kč a pomoci tak Šárce v dalším sudiu a Kláře a pracovním směřování.

Šárka a Klára mají společné minimálně dvě věci. Oběma přišla do cesty nemoc jménem schizofrenie a obě mají sen žít normální život. Každá na to jde z jiné strany, obě stály před dalším životním krokem a Čistá duše s Green Doors se rozhodly pomoci jim na tento „KROK“ získat finanční prostředky.

Šárka studovala poslední ročník bakalářského programu na Karlově univerzitě, porouchal si jí však počítač, na kterém psala závěrečnou bakalářskou práci. K úspěšnému završení studia ji kromě jejího nasazení, chybělo i 18.000 Kč za které by si koupila nový computer a na něm práci dopsala. Šárka si slibuje, že jako absolventce univerzity s bakalářským diplomem se zvýší její šance získat vysněné zaměstnání. Celý příběh Šárky najdete zde.

Klára ráda chodí na procházky a nejradši na ně chodí s někým jiným. Na podzim se jí dostalo nabídky dělat lektorku chůze s trekingovými holemi pod organizací Bona. Finance na vybavení pro sebe i návštěvníky kurzu si však musela sehnat z jiných zdrojů. Společnými silami se nám podařilo získat 14.000 na nákup holí a jí tak již nic nebránilo realizovat svůj sen a skloubit oblíbený pohyb s drobným výdělkem, který ji zase více pomůže usadit se v běžném životě. Více o životě Kláry si přečtěte tu.

Schizofrenie je vážná nemoc, která vyděluje lidi, kteří jí onemocněli z běžného života. Má však i to specifikum, že někdy i zdánlivě drobný krok, může nemocného člověka do běžného života vrátit zpět a on může žít dále kvalitní život mezi lidmi, které má rád.