Udělej KROK 2020

8. ročník projektu Čisté duše

3 měsíce a 4 lidé s duševní nemocí, kteří se chtějí posunout dál!

Tento rok kampaň Udělej krok běžela od července do září a podařilo se vybrat mezi lidmi 43.194 Kč na životní KROKY Jana, Ivany, Kláry a Michala.

Jan stavěl v minulosti motory letadel a vydělával slušné peníze. Po životním a duševním propadu nabírá nové síly v V. Koloně. Při té příležitosti se zamiloval do kávy a její přípravy. Kurz baristy, který by Janovi pomohl splnit jeho současný sen, vychází na 19 950 Kč.

Bývalá pracovnice státní správy Ivana by ráda absolvovala celoroční kurz angličtiny, aby získala lepší předpoklady k dalšímu studiu na vysoké škole, kterou kvůli opakovaným pobytům v léčebnách zatím nemohla vystudovat. Za celoroční intenzivní kurz anglického jazyka zaplatila 20 000 Kč.

Umělkyni Kláře už 5 let znesnadňuje život hraniční porucha osobnosti. Právě o ní napsala knihu, která by měla lidem přiblížit a destigmatizovat problematiku HPO. Klára na vydání knihy získala 20 000 Kč.

Michal má dar slova a píše rapové texty. Má také diagnostikovanou schizofrenii a často slýchá Boha se Satanem. O nich ty texty většinou jsou. Jeho velkým snem je nahrát rapové album, na jehož realizaci potřebuje 20 000 Kč.