Udělej KROK 2022

Hana, Petra, Otto a Magdalena… Všechny spojuje problém zvaný duševní onemocnění, ale i touha posunout se v životě dál. Tito čtyři lidé si prožili životní propad díky silným úzkostem, depresím, poruchám osobnosti nebo obsedantně-kompulzivní poruše a po velké práci na vlastní duši a stabilizaci svojí situace se pokoušejí opět nastartovat svůj život a vydat se směrem, který jim umožní naplněnou existenci.

A nám se podařilo vybrat téměř celou potřebnou částku a podpořit je v jejich směřování.

Magda by se po roce stráveném v terapeutické komunitě ráda přestěhovala mimo Prahu. Pro snazší dopravní obslužnost i pro posílení vlastního sebevědomí by si bude dělat kurz autoškoly. Ten stojí 18.900 Kč.

Hana má ráda zvířata, studuje kynologii a jednou by chtěla pracovat ve firmě prodávající krmivo pro psy. Pro pokračování ve studiu potřebuje zvýšit úroveň angličtiny. Kurz, který ji v tom pomůže vychází 23.225 Kč.

Otto pracuje v chráněné dílně, kde maluje obrázky Prahy. Rád by se však ve své práci zdokonalil, aby se obrázky lépe prodávaly. Kurz malby ho stál 7.900 Kč.

Petře dlouhodobá léčba elektrošoky poškodila kognitivní funkce. Ráda by je znovu nabyla pomocí kurzu tvůrčího psaní. Ten stojí 12.950 Kč.