Jakub

Jakub si po psychotické atace prošel několika hospitalizacemi, nyní chodí na psychoterapii a rád by rozvinul svůj pěvecký talent a stal se profesionálním zpěvákem. Kurz přípravy na konzervatoř stojí 5.400 Kč.

 

Dětství jsem strávil se svými rodiči a čtyřmi sourozenci v Černošicích, v 6. třídě jsme se odstěhovali s otcem a dvěma bratry do Teplic. Volný čas jsme trávili většinou venku v přírodě. Nejvíce jsem si rozuměl s bratrem Filipem, který chápal můj humor. Po základní škole jsem začal studovat na truhláře, nedařilo mi však na praxích, tak jsem přešel na obor zahradník. Bavilo mě to, protože mám vztah k přírodě. Bohužel v 17 letech jsem měl svoji první psychotickou ataku a pak byl ještě několikrát hospitalizovaný, takže jsem střední školu nedokončil. Nyní chodím na psychoterapii, bydlín v DPC maják a využívám sociálních služeb pro lidi s duševní nemocí.

Mojí vášní je zpěv, umím dokonce i hrdelní zpěv. Chtěl bych se tomu věnovat profesionálně, a proto se chci v používání hlasu zdokonalovat. V této fázi bych se rád naučil zpívat ve vyšších tónech a chtěl bych zkusit také rapovat. Zkouším psát i své vlastní texty, hlavně v angličtině.

Pro další rozvoj jsem si vybral přípravku na pražskou konzervatoř. Půlroční kurz tam stojí 5.400 Kč.