Kateřina aka ICATERINA

Kateřina aka ICATERINA už na své hudební dráze několik kroků udělala navzdory, nebo možná díky, schizoafektivní poruše často provázené haluceními stavy. V roce 2022 se např. objevila ve Startéru Radia Wave. Jejím snem je vydat vlastní CD. Na jeho realizaci potřebuje 20.000 Kč.

 

Moje dětství bylo ze začátku idylické, zpívala jsem, tančila a hrála divadlo. Po konzervatoři jsem pracovala v toxickém prostředí, kde mi to narušilo psychiku a od  20 let trpím schizoafektivní poruchou, byla jsem dvakrát hospitalizována v PNB a prošla jsem si i stacionární péčí v NUDZU.

Často se setkávám s paranoidními stavy a halucinacemi, které doprovází úzkosti. Tyto stavy jsou pro mě někdy náročné, ale zároveň jsou inspirací pro mou tvorbu a mé omezení mi poskytuje vyšší míru fantazie a citlivosti pro hudební tvorbu. Vystudovala jsem Pražskou konzervatoř a DAMU, takže se celý život pohybuji v kulturní oblasti. Skládat hudbu jsem začala během covidu, na prvních písních jsem spolupracovala s originální umělkyní Josefinou Dusk a poslední dva roky už si vše skládám sama – texty i hudbu. Vystupuji pod jménem ICATERINA. a se mnou rapuje, zpívá a tančí talentovaná herečka Marie Machová. V roce 2022 jsem se objevila v soutěži Startér Radia Wave, kde jsem se umístila pod mým oblíbeném číslem – sedmá. Přineslo mi to několik koncertů a super kritiku, která mi pomohla do budoucna. 

Účast na tomto projektu by mi pomohla uskutečnit můj velký sen – vytvoření mého prvního alba a rozšíření mé tvorby do širšího povědomí.