Anna

Anně se k autismu přidala úzkostně depresivní porucha a v některých chvílích pro ni bylo těžké i žít. Smysl ale našla v práci se zvířaty, založila pro ně malý azyl a ráda by se v budoucnu věnovala fyzioterapii psů. Potřebné kurzy ji vyjdou na 18.000 Kč.

 

Narodila jsem se s poruchou autistického spektra, diagnostikována jsem přesto byla až v dospělosti, i když s potížemi a nepochopením se potýkám celý svůj život. Zažila jsem si týrání v rodině i od partnerů a k autismu se přidala smíšená úzkostně depresivní porucha. Často jsem si přála umřít, protože mi přišlo, že pro mě nikdo nemá ani kousek dobra. Už ale vím, že žiju díky zvířatům a hlavně psům. A taky pro ně. S nasazením všech sil se mi v roce 2018 podařilo založit malý azyl pro zvířata. Postupem času jsem zjistila, že i když okolí nevěří v moje schopnosti, zpětnou vazbu mi dávají spokojená zvířata. Pro některé jsem šance na život, kterou by jim možná nikdo jiný nedal.

I proto pořád věřím, že mám světu co dát a že s trochou naděje do budoucna to zvládnu i realizovat. Že zvládnu žít smysluplný život navzdory tomu, že si moje okolí často přálo, abych neexistovala, nebo byla tzv. normální. Ráda bych se v budoucnu věnovala fyzioterapii malých zvířat, abych mohla využít svou citlivost, která mě jinak ve většině zaměstnání naopak omezuje. Právě jeden ze vzdělávacích kurzů bych díky Udělej krok ráda absolvovala. Je to pro mě šance, jak nejen přežít, ale taky udělat ze světa o něco lepší místo pro němé tváře.