Klára

Klářin „obyčejný“ život naplněný uměleckými a sportovními aktivity nabourala opakovaná ataka duševní nemoci se kterou se, snad již úspěšně, popasovala a nyní by se ráda uplatnila jako asistentka pedagoga na základní škole. Kurz na Jaboku ji vyjde na 10.000 Kč.

Klára o sobě:

Předtím, než se mi objevily problémy s psychikou, jsem byla docela normální holka, která měla plno zájmů a aktivit, které mi držely řád a režim. Dělala jsem spoustu kurzů od tanečních, sportovních, uměleckých a pěveckých až po kurzy jazykové. Po atace, která se u mě projevila asi třikrát, jsem se musela pořád vracet do života normálního zdravého člověka.

Nyní jsem v rukou odborníků a snažím se začlenit zpátky na trh práce. Nejde to tak rychle, jak jsem si myslela, člověk se musí pořád učit něčemu novému a být schopen reagovat na životní situace, které ho potkají.

Zda mi půjde se vrátit do pracovního tempa, záleží na mé motivaci vzdělávat se dál. Myslím si, že kurz asistenta pedagoga by mi mohl pomoci k zaměstnání, které bude vždycky potřeba. Snažím se vycházet ze svých předpokladů pro tuto změnu povolání, která vyžaduje trochu jiné schopnosti, než jsem využívala v předchozím zaměstnání. Nemohu zatím dělat práci, která vyžaduje dodržování termínů, a práci s nadměrným stresem jako v účetnické firmě, kde jsem pracovala dříve.

Ráda bych si splnila sen a chtěla bych pracovat s dětmi. Ve svém okolí jsem jich poznala hodně, jelikož jsem chodila do pěveckého sboru, kde byly převážně rodiny s dětmi. Být s nimi mi přináší radost. Kurz asistenta pedagoga by mi přinesl možnost, jak využít své schopnosti a pomáhat žákům, kteří jsou třeba pomalejší než ostatní a potřebují něčí vedení.

Klára