Daniel

Daniel měl komplikované dětství, těžkou nehodu, která ho málem stála život, bipolární afektivní poruchu, ale i možnost a schopnost naučit se dobře anglicky. Nyní by rád složil zkoušku, která mu umožní živit se jako lektor anglického jazyka. Za kurz se závěrečnou zkouškou a certifikátem CAE zaplatí 6.900 Kč.

Daniel o sobě:

Narodil jsem se v Praze do nefunkční rodiny, vlastního otce jsem nikdy nepoznal a matka o rodinu příliš nestála. Proto jsem od ní odstěhoval jako ještě nezletilý do spolubydlení. Z nutnosti výdělku jsem začal pracovat jako barman a neukončil střední školu.

Práce za barem mě nicméně velmi bavila, a protože jsem chtěl využít své dobré znalosti angličtiny (chodil jsem na ZŠ s rozšířenou výukou jazyků před gymnáziem), odstěhoval jsem se do ciziny, kde jsem pracoval právě jako barman. Žil jsem tam asi rok, ale začal jsem pociťovat stesk po Praze a proto jsem se nakonec vrátil.

Jednoho dne jsem se vracel ranním metrem z jakéhosi večírku, a protože jsem zřejmě špatně našlápl, jsem spadnul do kolejiště. Bohužel v tu chvíli zrovna přijížděl vlak metra a poněkud mě pocuchal (jak jsem se dozvěděl, když jsem se po cca čtyřech měsících probral z kómatu). Kvůli této nehodě jsem strávil v nemocnici necelé dva roky života. Jsem po mnoha operacích páteře a dalších částí těla, což mě znemožňuje pracovat za barem. Kvůli nedokončenému vzdělání nemůžu najít pořádnou kancelářskou práci a ani nepobírám invalidní důchod, který by mi k obstarání životních potřeb stačil.

Proto chci využít své znalosti angličtiny jako zdroje příjmu. Rád bych složil certifikát CAE (Cambridge Advanced English), který mi umožní pracovat jako lektor anglického jazyka.

Závěrem chci říct, že si případné pomoci velmi vážím.

Thank you all, stay healthy!

Daniel