Petr

Petrovi jsme pomohli dovybavit posilovnu v organizaci Bona a z peněz kampaně Udělej krok si mohl zaplatit i kurz pro trenéra fitness. Teď trénuje další lidi s duševním onemocněním.

2020

Petr od mládí kondičně posiluje a před pár lety začal i pravidelně běhat. V roce 2013 onemocněl a byla mu diagnostikována nediferencovaná schizofrenie. Sport mu však pomáhá držet se psychicky nad vodou a v dobré fyzické kondici.

Jeho snem bylo udělat si trenérský kurz a skrze cvičení pomáhat dalším lidem s duševní nemocí posilovat svůj fyzický a psychický stav. Prostor dostal od společnosti Bona, která má k dispozici malou posilovnu, bylo však třeba místnost dovybavit, aby bylo s čím trénovat a udělat si kurz, kde by získal dovednosti trenéra. Zapojil se tedy do projektu Udělej krok a jak nám napsal, povedlo se:

„Sportovní kroužek pro lidi s duševním onemocněním vedu na Průhonu již 3 a půl roku. Trénujeme třikrát týdně po dvou hodinách a většinou dochází mezi dvěma a sedmi klienty. Zatím snad byli všichni spokojeni jak s mojí prací, tak se svými výsledky a lepší fyzickou kondicí. Mně samotnému práce s lidmi i fyzická činnost pomáhá psychicky a kromě toho je moc příjemný i finanční přivýdělek, který je s tím spojený. Práce trenéra mne opravdu baví.

Chtěl bych se do kampaně Udělej krok přihlásit ještě jednou. Zatím jsem se ale nerozhodl, jestli bych se chtěl stát i peer konzultantem a pomáhat lidem s duševní nemocí i svým příběhem nebo si udělat kurz na sestavování jídelníčku a doplnit tak službu klientům mých tréninkových kurzů o pomoc se stravováním.“

2017

Jmenuji se Petr, onemocněl jsem v roce 2013. Diagnóza je nediferencovaná schizofrenie. Už od dvaceti let kondičně posiluji, chodil jsem cvičit do TJ Sokol Vršovice. Nyní chodím 4krát týdně do posilovny a dvakrát týdně do sportovního kroužku Na průhonu.

Cvičení mě uspokojuje fyzicky i psychicky, dává mi energii a dobrou náladu. Začal jsem chodit běhat a u toho si výborně vyčistím hlavu. Díky sportu si udržuji nadhled a smysl života a po psychické stránce se cítím mnohem lépe. Tuto zkušenost bych chtěl předat dalším lidem. Mým snem je udělat si trenérský kurz a vést kruhové tréninky pro lidi s duševním onemocněním. Věřím, že jim to také bude pomáhat a psychicky je to pozitivně naladí. Prostor mám domluvený v posilovně Na průhonu, ale potřebovali bychom ho ještě trochu dovybavit. Hodily by se nám dvě nakládací 20kg činky, TRX popruhy, švihadlo a fitness balon.

Předem moc děkuji.